Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”

Muzeum Twierdzy Toruń zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”, tym razem poświęconą życiu codziennemu w okupowanym Toruniu.

Aspekty życia codziennego w Toruniu podczas II wojny światowej przybliży pani Bożena Dokurno. Swoją opowieść będzie przeplatała zapiskami z pamiętnika, który prowadziła jako młoda dziewczyna, opisując swoje przeżycia z tragicznych lat wojennych.

Pani Bożena urodziła się w 1928 r., podczas okupacji uczęszczała do niemieckiej podstawówki przy ul. Sienkiewicza, a następnie do jednorocznej Szkoły dla Opiekunek Dziecięcych i Pomocy Domowych przy Szosie Bydgoskiej 1. Po zakończeniu edukacji pracowała w domu przy Rynku Nowomiejskim 25jako opiekunka do dzieci niemieckiej rodziny Schnibbe.

Opowieść uzupełni toruński przewodnik i pasjonat najnowszej historii Torunia Marcin Orłowski. Pokaże on zbiór fotografii z miejsc związanych z życiem i pracą naszej bohaterki.

Wszystkich chętnych, by poznać historię okupowanego Torunia i jego mieszkańców, zapraszamy w środę 30marca o godzinie 17:30 do Muzeum Twierdzy Toruń przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.

Wstęp wolny.