„Gdynia na straży wybrzeża 1921-1939” – wystawa plenerowa z okazji 100-lecia powstania Portu Wojennego w Gdyni

Zapraszamy do Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie na dziedzińcu prezentujemy wystawę plenerową pt. „Gdynia na straży wybrzeża 1921-1939”, przygotowaną z okazji 100-lecia powstania Portu Wojennego w Gdyni. Organizatorami i twórcami ekspozycji są Centralna Biblioteka Wojskowa w Warszawie oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Zdjęcie planszy tytułowej - elementu planszowej wystawy czasowej, która prezentowana jest na dziedzińcu przed muzeum.

fot. J. Laskowska

Wystawa składa się z 22 plansz merytorycznych oraz 2 plansz informacyjnych, ukazujących początki polskiej marynarki wojennej oraz budowę Portu Wojennego w Gdyni. Uzupełnieniem jest historia walk o Gdynię w 1939 roku.

Wystawa planszowa ustawiona na dziedzińcu przed Muzeum Twierdzy Toruń - każda plansza stoi osobno. Z tyłu frontalna, ceglana ściana muzeum.

fot. J. Laskowska

Fot. J. Laskowska

Wystawa„Gdynia na straży wybrzeża 1921-1939”

Wystawa plenerowa z okazji 100-lecia powstania Portu Wojennego w Gdyni

Miejsce: Muzeum Twierdzy Toruń – dziedziniec

Termin:  od 16 czerwca 2023 r.

Organizatorzy: Centralna Biblioteka Wojskowa w Warszawie, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Wstęp wolny!