Muzeum Twierdzy Toruń Topową Inwestycją Komunalną

Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń została nagrodzona w konkursie Top Inwestycje Komunalne, organizowanym przez Portal Samorządowy. Podczas gali, która odbyła się 21 września 2021 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wręczono nagrody laureatom z całej Polski. Uroczystość obejmowała wręczenie nagród w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021 oraz Top Inwestycje Komunalne dekady. Konkurs odbył się już po raz dziesiąty.

Gala była wydarzeniem towarzyszącym XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Do konkursu nominowano dwadzieścia inwestycji, a spośród nich nagrodzono dziesięć najbardziej prorozwojowych, w tym Muzeum Twierdzy Toruń. Nagrodę dla Torunia odebrali zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz oraz dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandra Mierzejewska.