CNN Travel wyróżnia Muzeum Toruńskiego Piernika

8 listopada 2018 amerykański serwis CNN Travel opublikował na swojej stronie internetowej listę 11 najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Pośród najznamienitszych atrakcji turystycznych naszego kraju znalazł się Toruń wraz z oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu – Muzeum Toruńskiego Piernika. Gotycka starówka, miejsce narodzin najwybitniejszego Polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, to chętnie wybierany przez odwiedzających cel wypraw. Prawdą jest, że nie sposób mówić o gotyckim klejnocie w centrum Polski i nie wspomnieć o naszych słodkich piernikach. CNN Travel po wizycie w Muzeum i skosztowaniu najlepszych słodkości poleca wspiąć się na szczyt wieży w Ratuszu Staromiejskim i obejrzeć panoramę naszego pięknego miasta.

Niezwykłe wyróżnienie Torunia na tle innych miast związane jest niewątpliwie z obecnością średniowiecznego zespołu miejskiego na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.