Muzeum Okręgowe zaprasza na Kulturalną Majówkę online

Zapraszamy wszystkich na Kulturalną Majówkę z Muzeum Okręgowym online. Przygotowaliśmy wiele fantastycznych propozycji na spędzenie tego czasu zgodnie z ideą #zostańwdomu.  Nie możecie jeszcze niestety nas odwiedzić, ale  my postaramy się, abyście mogli poznać nasze niesamowite zbiory i niezwykłe miejsca w Toruniu.

W dniach od 1 do 3 maja:

– obejrzycie filmiki z opowieściami o artystach toruńskich na wystawie czasowej „Konfraternia artystów w Toruniu” oraz o innych polskich artystach, których obrazy znajdują się w „Galerii malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku”

– przeczytacie artykuł (prezentację multimedialną) popularyzującą zagadnienia z historii sztuki wraz z komentarzem tekstowym  oraz  rozwiążecie krzyżówkę z hasłami z zakresu historii sztuki oraz dotyczącymi sztuki grafiki

– odbędziecie „Wirtualny spacer ulicami Torunia wczoraj i dziś”  w formie prezentacji multimedialnej atrakcyjnych historycznie miejsc dawniej i obecnie, zobaczycie miejsca, których już nie ma, które się zmieniły, fotografie i ryciny porównacie z obecnym wyglądem, poznacie historię obiektu, ciekawostki, postacie z nim związane, etc.

– 2 maja, w Dniu Flagi zobaczycie filmik z wystawy stałej w Muzeum Historii Torunia  na temat flagi polskiej i ciekawostek z nią związanych

– obejrzycie krótkie filmiki przedstawiające toruńskie legendy, m.in.: O piernikarzu i Katarzynie, O piernikowej karecie, O Katarzynie i Bogumile, O Mikołaju Czanie,  a także poczytacie o zwyczajach związanych z piciem herbaty i sake w Japonii, opowieści o huipilach Majów i ich symbolice z kolekcji Muzeum Podróżników, zobaczycie prezentacje multimedialne o G. Ossowskim oraz o pradawnej magii.