Muzeum Okręgowe w Toruniu świętuje Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. W niedzielę 16 kwietnia 2023 r. zapraszamy serdecznie do naszego oddziału – Muzeum Historii Torunia na interesujące prelekcje i oprowadzania kuratorskie.

Wydarzenie przypada w czasie trwania akcji rabatowej „Toruń za pół ceny”, która rozpoczyna się w piątek 14 kwietnia 2023 r. Z przyjemnością ponownie włączamy się do tej inicjatywy i zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Historii Torunia oraz Muzeum Toruńskiego Piernika w promocyjnej cenie. Oferta obejmuje także karnety dwudniowe na zwiedzanie wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego w Toruniu. Udział w prelekcji lub oprowadzaniu zawiera się w cenie biletu wstępu do Muzeum Historii Torunia.

Program dodatkowych atrakcji w Muzeum Historii Torunia w dniu 16 kwietnia 2023 r.:

11.00 – Konfraternia Artystów w Toruniu w latach 1920-1939 – ludzie i dzieła – prelekcja z pokazem. Miejsce: piwnica, sala edukacyjna. Prowadzenie: Anna Kroplewska-Gajewska.

12.00 – Odkrywanie przeszłości – oprowadzanie kuratorskie po archeologicznej części wystawy „Toruń i jego historia”. Miejsce: parter. Prowadzenie: Piotr Gużyński.

13.00 – Co nowego w historii Torunia? – prelekcja z prezentacją. Miejsce: piwnica, sala edukacyjna. Prowadzenie: dr Alicja Sumowska.

14.00 – Przełomowe momenty w historii dawnego Torunia – oprowadzanie po wystawie stałej: „Toruń i jego historia”. Prowadzenie: Robert Żytkowicz.

Pokazy filmu 3D „Księga Toruń”* w godz.: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 Pokazy dla grup maksimum 15-osobowych.

*Rezerwacja wejścia – tel. 56 660 56 19. W przypadku wolnych miejsc – wstęp bez rezerwacji.

Udział w prelekcji lub oprowadzaniu zawiera się w cenie biletu wstępu do Muzeum Historii Torunia.

 

Miło nam będzie spędzić ten dzień w Państwa towarzystwie!

______________

W ramach akcji „Toruń za pół ceny” oferujemy promocyjne ceny biletów wstępu m.in. do Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów.

BILET NORMALNY – 19,50 zł/10 zł
BILET ULGOWY – 16,50 zł/8 zł

Szczegóły akcji „Toruń za pół ceny” w Muzeum Okręgowym w Toruniu: [LINK TUTAJ]

______________

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS).

______________

Przedsięwzięcie wsparte finansowo przez Gminę Miasta Toruń