Muzeum Okręgowe w Toruniu nagrodzone w konkursie Musejonów!

20 września 2021 roku, w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się gala wręczenia nagród Musejon honorujących największe dokonania w dziedzinie muzealnictwa, w województwie Kujawsko-Pomorskim. Wśród laureatów znalazło się Muzeum Okręgowe w Toruniu.

„Nagrodę główną w kategorii działalność naukowa i wydawnicza otrzymał projekt naukowo-badawczy „Od katalogu do wystawy o formach piernikarskich z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Badania toruńskiego piernikarstwa” realizowany przez Małgorzatę Mikulską-Wernerowicz i Krzysztofa Lewandowskiego. Więcej na temat projektu W TYM MIEJSCU.

Gala była również okazją do wręczenia Medalu Hereditas Saeculorum w marszałkowskim konkursie „Dziedzictwo wieków”, za adaptację obiektu dawnego budynku koszar Bramy Chełmińskiej na cele ekspozycyjne Muzeum Twierdzy Toruń.