Muzeum Okręgowe w Toruniu z MUSEJONAMI!

23 września 2022 w Hotelu 1231 odbyła się gala laureatów konkursu na Kujawsko-Pomorskie Wydarzenie Muzealne Roku – MUSEJON. Toruńskie Muzeum Okręgowe zdobyło nagrody oraz wyróżnienia aż w dwóch kategoriach!

Nagrodę główną w kategorii „Wystawa” otrzymała wystawa stała w Muzeum Twierdzy Toruń przygotowana przez Mirosława Giętkowskiego i Adama Kowalkowskiego.

Wyróżnienie w kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza” otrzymał wydany w 2021 roku katalog „Kwiaty na jedwabiu. Chińskie tkaniny haftowane w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu” autorstwa Katarzyny Paczuskiej, którego oprawą graficzną zajął się Krzysztof Deczyński.

Przypomnijmy, że celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz promocja działalności muzealnej i jej znaczenia dla budowy tożsamości lokalnej i regionalnej.