Medal Stulecia Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski dla Muzeum Okręgowego w Toruniu

Medalami Stulecia Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski zostali uhonorowani organizatorzy wydarzeń okolicznościowych upamiętniających stulecie przyłączenia Pomorza i Kujaw do wolnej Polski oraz podmioty zasłużone w krzewieniu pamięci o tamtych wydarzeniach.

Wśród wyróżnionych Medalami Stulecia Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski znalazło się Muzeum Okręgowe w Toruniu, które m.in. w styczniu 2020 roku otworzyło wystawę „Toruń 100 lat Niepodległy! Z miłości ku Ojczyźnie.”

Uroczysta gala odbyła się 1 września 2021 r. w Teatrze im. Wilama Horzycy. Nagrodę w imieniu muzeum odebrała dyrektor Aleksandra Mierzejewska.