Konferencja medialna „Drugie śniadanie z Kopernikiem”

W Domu Mikołaja Kopernika dnia 30 stycznia 2023 r. odbyła się konferencja medialna pt. „Drugie śniadanie z Kopernikiem”. W spotkaniu z mediami Muzeum Okręgowe w Toruniu reprezentowała Pani Dyrektor Aleksandra Mierzejewska oraz kustosz Michał Kłosiński i Pani adiunkt Alicja Marika Lubowicka.

Dyrektor Aleksandra Mierzejewska opowiedziała o najbliższych planach wystawienniczych i działaniach związanych z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

grupka dziennikarzy przeprowadza wywiad z kobietą na koferencji medialnej

Fot. Krzysztof Deczyński

Następnie przedstawiciele mediów zostali oprowadzeni po naszej najnowszej ekspozycji czasowej w Domu Mikołaja Kopernika pt. „Pamięć bardzo rzeczowa. Wystawa pamiątek kopernikańskich” przez jej kuratorkę Alicję Lubowickę, która prezentowała i omawiała najbardziej interesujące przedmioty związane z postacią Mikołaja Kopernika z ostatnich 100 lat.
kobieta prezentuje obiekt na wystawie , pamiatka kopernikańska, kalkulator, dziennikarze trzymaja mikrofony, wnetrze pokoju lata '70 te

Fot. Krzysztof Deczyński

Kustosz Pan Michał Kłosiński odpowiadał na pytania dziennikarzy m.in. na temat nowoprzygotowywanej wystawy pt. „Ze wszech ksiąg godna przeczytania… Wokół De revolutionibus Mikołaja Kopernika”, której wernisaż odbędzie się 18 lutego 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
męzczyzna odpowiada na pytania dziennikarzy

Fot. Krzysztof Deczyński

Dziennikarze zostali poinformowani o kolejnych działaniach Muzeum Okręgowego związanych z obchodami 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Dziękujemy za liczne przybycie przedstawicieli mediów.

__________________________
Więcej informacji: [LINK TUTAJ]
__________________________
Logo 550. Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika