Koncert „Dookoła Bałtyku” Łukasza Długosza flet z kwintetem smyczkowym MULTICAMERATA w ratuszu Staromiejskim

W ramach festiwalu PROBALIKA w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się koncert solisty Łukasza Długosza oraz  kwintetu smyczkowego MULTICAMERATA w programie „Dookoła Bałtyku”. Na wydarzenie zapraszamy 11 maja br. o godz. 18.00 w Sali Mieszczańskiej. Bezpłatne wejściówki dostępne będą na godzinę przed rozpoczęciem się koncertu.

 

W programie:

Henryk Czyż (1923 – 2023) „ Polska  – Etiuda, aranżacja Henryk Giza

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875 – 1911) – Litwa – Kwartet smyczkowy c-moll VL 83

Jean Sibelius (1865 – 1957) – Finlandia – Valse triste op. 44.1

Wilhelm Peterson-Berger (1867 – 1942) – Szwecja – Frösöblomster – „Kwiaty z Frösö op. 16, aranżacja na kwintet smyczkowy Henryk Giza

Georg Philipp Telemann (1681-1767) – Niemcy – Suita a-moll TWV 55:a2 na flet i orkiestrę

 

Fot. D. Bodnar

 

Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów i jednocześnie  najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven.

Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saal oraz Herkulessaal w Monachium. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

 

Zapraszamy serdecznie!