„Jadą Haliki przez Ameryki” – spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym

27 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na promocję niecierpliwie wyczekiwanej książeczki dla dzieci „Jadą Haliki przez Ameryki”, którą zaprezentuje jej autor – Mirosław Wlekły.

Spotkaniu będzie towarzyszyć sprzedaż książek.

Wstęp wolny!

 

Grafika przedstawiająca okładkę książki wraz z napisami.

 

Informacje
Po sukcesie jaki odniosła książeczka „Przygoda dzika Toniego Halika”, nadszedł czas na drugą część niezwykłych przygód Halików spisanych przez Mirosława Wlekłego – „Jadą Haliki przez Ameryki”. Autor opisał w niej fascynującą wyprawę jeepem, w którą wyruszył Tony Halik, jego żona Pierrette i pies Wally w 1957 roku. Trasa wiodła przez obie Ameryki, z Buenos Aires aż na daleką Alaskę. Podróż trwała ponad cztery lata, a jej uczestnicy pokonali 180 000 kilometrów, przeżywając wiele emocjonujących przygód. Najważniejszym wydarzeniem były narodziny synka Ozany, który najpewniej stał się jednym z najmłodszych podróżników.
Książeczka „Jadą Haliki przez Ameryki” opatrzona jest wspaniałymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, które ożywiły świat przygód Toniego, Pierrette i Ozany.

Informacje o autorze:
Mirosław Wlekły – reporter, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów „Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej Ziemi”, „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”, „Górski. Wygramy my albo oni” oraz książek dla dzieci „Przygoda dzika Toniego Halika” i „Jadą Haliki przez Ameryki”. Publikował także w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli).
Laureat Nagrody Magellana. Nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.
Jest autorem „Śledztwa Pisma”, pierwszego podcastowego serialu reporterskiego w Polsce, nominowanego do nagrody Grand Press Digital. Znany jest również jako współautor reportaży i scenariuszy, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), “Jedzonko” (Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie).

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Okręgowe w Toruniu / Wydawnictwo Agora dla dzieci / Mirosław Wlekły reporter