„Imieniny u rodziny Kopernika”

Muzeum Okręgowe w Toruniu i Towarzystwo Miłośników Torunia zapraszają 6 grudnia o godz. 17.00 na „Imieniny u rodziny Kopernika”, kolejne wydarzenie z cyklu „Toruńskie Spotkania Kopernikańskie”, tym razem poświęcone rodzinie Mikołaja Kopernika.

Ilustracja przedstawia zaproszenie na "Imieniny u rodziny Kopernika"

Proponujemy wyjątkowe miejsce i czas: Dom Mikołaja Kopernika w dniu imienin Wielkiego Astronoma. O faktach, mitach i zagadkach dotyczących jego przodków, rodzeństwa i krewnych opowie największy znawca tematu – profesor Krzysztof Mikulski z UMK. Rozmowę poprowadzi Michał Kłosiński, kustosz i kierownik Domu Mikołaja Kopernika.

Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie jest częścią cyklu „Toruńskie Spotkania Kopernikańskie” przygotowanego w związku z nadchodzącą 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika przez Towarzystwo Miłośników Torunia we współpracy z toruńskimi instytucjami kultury – Muzeum Okręgowym w Toruniu, Książnicą Kopernikańską, Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu i Archiwum Państwowym w Toruniu.

Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń

Ilustracja przedstawia herb Torunia