„Historia piernikarskiego rzemiosła” w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze

„Historia piernikarskiego rzemiosła” to tytuł wystawy, która 4 listopada zostanie otwarta w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Znaczącym akcentem tej szerokiej prezentacji będą także dzieje toruńskiego piernikarstwa. Na wystawie pojawi się nie tylko nasza „wędrująca” wystawa” Świat Toruńskiego Piernika. Będzie można zobaczyć także dwie zabytkowe, dziewiętnastowieczne formy z naszej kolekcji: „Dama z wachlarzem” i „Mężczyzna z laską”.
Kuratorką wystawy „Historia piernikarskiego rzemiosła”  jest Katarzyna Szafrańska – Kierownik Działu Etnologii Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Wystawa potrwa od 4 listopada 2022 r. do 26 lutego 2023 r.

Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A. dostarczy ciasto do warsztatów i pierniki do degustacji.

Więcej informacji o wystawie: https://www.muzeumkarkonoskie.pl/historia-piernikarskiego-rzemiosla-wystawa/

Wystawa „Historia piernikarskiego rzemiosła” jest efektem realizacji projektu o tym samym tytule wykonanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.