Muzeum Twierdzy Toruń przystępuje do akcji „Godzina dla Ziemi WWF”

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, dołącza do akcji „Godzina dla Ziemi WWF”, organizowanej przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF). Akcja ta, mająca na celu podkreślenie konieczności ochrony środowiska naturalnego, odbędzie się w dniu 23 marca 2024 roku, w godzinach od 20:30 do 21:30.

W ramach tej inicjatywy, na terenie naszego muzeum zostaną wyłączone światła, aby symbolicznie wesprzeć ideę oszczędzania energii elektrycznej oraz zwiększenia świadomości ekologicznej. Jest to ważny gest solidarności z planetą Ziemią oraz działanie mające na celu zmniejszenie naszego wpływu na środowisko naturalne.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi WWF” jest dedykowana polskim rzekom, jako ekosystemom wymagającym pilnej ochrony. Według danych organizatorów, zaledwie 1,1% polskich rzek pozostaje w dobrym stanie z powodu wieloletnich przekształceń, zabudowy hydrotechnicznej oraz zanieczyszczeń antropogenicznych, w tym słonych wód pokopalnianych.

Zachęcamy wszystkich naszych Gości do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę poprzez świadome uczestnictwo w „Godzinie dla Ziemi WWF” oraz refleksję nad własnym wpływem na otaczający nas świat.