Bezpłatny E-book „Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”

Muzeum Okręgowe w Toruniu prezentuje katalog „Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”, który pod koniec 2018 roku ukazał się w formie bezpłatnego e-booka.

Bogato ilustrowany katalog autorstwa Anny Kroplewskiej-Gajewskiej (starsza kustosz Ratusza Staromiejskiego) prezentuje dzieła malarstwa i rzeźby polskiej znajdujące się w kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu. Do najznamienitszych artystów, których dzieła pojawiają się w publikacji należą m.in. Jan Matejko, Jacek Malczewski, Julian Fałat, Jacek Chełmoński, Andrzej Wróblewski, Tadeusz Kantor czy Zdzisław Beksiński.

Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Katalog, oprac. Anna Kroplewska-Gajewska, Toruń 2018, il. kol., ss. 480, ISBN: 978-83-6324-94-3, cena: bezpłatnie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tej publikacji albo jej kopiowanie w jakiejkolwiek postaci bez pisemnej zgody dysponentów praw autorskich jest zabronione, gdyż powoduje naruszenie ich praw i podlega odpowiedzialności prawnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wersja PDF  publikacji do pobrania poniżej  ↓↓↓

>>> Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu