Dyrektor Rubnikowicz z nagrodą od Marszałka Województwa za rok 2018

16 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wręczono coroczne nagrody oraz wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rok 2018. Nagrodę w kategorii „Kultura” z rąk Piotra Całbeckiego, za popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu oraz promowanie jego walorów kulturowych, odebrał dyrektor toruńskiego Muzeum Okręgowego dr Marek Rubnikowicz. Pod jego zarządem instytucja powiększyła się m.in. o nowy oddział Muzeum Toruńskiego Piernika i całkowicie zmodernizowane Muzeum Historii Torunia, a wkrótce także powstające Muzeum Twierdzy Toruń. Przy wykorzystaniu funduszy unijnych Muzeum Okręgowe wprowadziło szereg udogodnień i innowacji, powstało wiele ekspozycji multimedialnych i interaktywnych, a organizowane wystawy zebrały wiele nagród, w tym najbardziej prestiżowe Sybille.