Toruńskie Spotkania Kopernikańskie – ,,Kopernikańskie Pamiątki”

Przed nami kolejne „Toruńskie Spotkanie Kopernikańskie”, które odbędzie się w środę 26 kwietnia o godzinie 16.00 w Domu Mikołaja Kopernika. Spotkamy się, by porozmawiać o kopernikańskich pamiątkach z kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu. Niektóre mają już nawet 150 lat! Część z nich upamiętnia wydarzenia związane z okrągłymi rocznicami urodzin i śmierci Kopernika, inne to przedmioty codziennego użytku ozdobione podobizną astronoma, a także typowe i wyjątkowe, poważne i śmieszne gadżety kupowane przez turystów i kolekcjonerów.

pokój, mieszkanie z lat 70 tych w Polsce

fot.Krzysztof Lewandowski

Spróbujemy wspólnie spojrzeć na kopernikańskie pamiątki jako dzieła sztuki, nośniki pamięci, a także jako przedmioty, które mogą powiedzieć wiele również o nas samych.

breloczek z wizerunkiem Mikołaja Kopernika

fot. Krzysztof Deczyński

Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy możliwość bezpłatnego obejrzenia ekspozycji czasowej pt. „Pamięć bardzo rzeczowa. Wystawa pamiątek kopernikańskich”.

pokój z lat 70 tych

fot. Krzysztof Lewandowski

Spotkanie poprowadzą kuratorka wystawy mgr Alicja Marika Lubowicka z Domu Mikołaja Kopernika oraz dr Michał Targowski z Towarzystwa Miłośników Torunia.

Wstęp wolny!

Spotkanie: „Kopernikańskie Pamiątki”

mgr Alicja Marika Lubowicka, dr Michał Targowski

Miejsce: Dom MikołajaKopernika

Termin: 26 kwietnia 2023r., godz. 16.00

Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Toruniu i Towarzystwo Miłośników Torunia.

Toruńskie Spotkania Kopernikańskie odbywają się dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Serdecznie zapraszamy!

Logo 550. Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika