Dom Kopernika najlepszym produktem turystycznym regionu 2019!

16 października 2019 roku, podczas uroczystej gali Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w toruńskim Dworze Artusa, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz odebrał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu 2019, który został przyznany Domowi Mikołaja Kopernika.

Przypomnijmy, że w latach 2017-2018 miejsce narodzin słynnego astronoma przeszło gruntowny remont. Pojawiły się m.in. zupełnie nowa, interaktywna wystawa stała, kino 4D czy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Ta jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych regionu od momentu otwarcia w czerwcu 2018 roku wzbudza zachwyt odwiedzających, czego efektem są kolejne frekwencyjne rekordy czy szereg prestiżowych nagród z wyróżnieniem w konkursie Sybilla 2018 na czele.