Cykl spotkań w ramach projektu „Romantyczny pozytywizm”

Serdecznie zapraszamy na cykl pięciu spotkań w ramach projektu „Romantyczny pozytywizm – działalność patriotyczna ziemiaństwa polskiego w Prusach Zachodnich w 2. poł. XIX wieku”. Pragniemy przybliżyć państwu sylwetki Ignacego Łyskowskiego, Zygmunta Działowskiego, Michała Sczanieckiego, Adama Sierakowskiego i Ludwika Slaskiego, ale także innych osób, których nazwiska widnieją na toruńskich szyldach.

Co zdecydowało, że właśnie oni zostali patronami naszych ulic czy szkół? Dlaczego warto zachować pamięć o tych osobach i ich dokonaniach? W jaki sposób ich życiowe wybory i decyzje wpłynęły na historię naszego miasta, regionu i kraju? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie pięciu spotkań, na które zapraszamy do Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów – ul. Łazienna 16) w soboty o godz. 12.00.

25 września będą mogli Państwo zapoznać się z życiorysem Ludwika Slaskiego. Kolejne spotkania planujemy na 9 i 23 października oraz 6 i 20 listopada. Wstęp na spotkania jest wolny – zapraszamy serdecznie.

Projekt edukacyjny „Romantyczny pozytywizm” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.