„Australia – na drugim końcu świata” – spotkanie z Karoliną Balewską w Muzeum Podróżników

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie pt. „Australia – na drugim końcu świata” z Karoliną Balewską autorką książek „Droga do mojej Australii” i „W głąb mojej Australii”, które odbędzie się 19 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (ul. Franciszkańska 9/11).
W centralnym miejscy budynek, którego dach przypomina kadłuby łodzi ułożone jeden na drugim, u dołu woda, w tle wielkomiejskie zabudowania.

Fot. Archiwum Karoliny Balewskiej

Karolina Balewska to gdańszczanka, która od kilkunastu lat mieszka w tropikalnym Brisbane w Australii. Karolina jest autorką bloga „Moja Australia i świat”, a na spotkaniu w Muzeum Podróżników opowie o swoich fascynacjach Australią oraz zaprezentuje autorską książkę pt. „W głąb mojej Australii”.
W centralnej części wagonik kolejki linowej, u dołu zielone korony drzew, w oddali wzgórza, u góry niebo.

Fot. Archiwum Karoliny Balewskiej

Jak sama autorka mówi „(…) w książce opisuję Australię widzianą moimi oczami i opieram się na własnych doświadczeniach z życia w Brisbane oraz podróży po kraju. Książka została również napisana z perspektywy osoby przebywającej od kilkunastu lat na emigracji oraz z perspektywy rodzica. Dzięki tej książce czytelnik choć na chwilę przeniesie się w piękne miejsca w Australii, np. w australijskie tropiki, na wyspę Rottnest czy Uluru”.
W centralnej części uśmiechnięta młoda kobieta w okularach przeciwsłonecznych widziana od piersi w górę, w tle piaszczysta plaża, u góry niebieskie niebo.

Fot. Archiwum Karoliny Balewskiej

Do zobaczenia w Muzeum.

__________

Wydarzenie: Spotkanie z Karoliną Balewską pt. „Australia – na drugim końcu świata”

Miejsce: Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

Termin: 19 grudnia 2023 r., 17.00 godz.

Wstęp wolny!
__________
baner