Aleksandra Mierzejewska dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu na dłużej

30 sierpnia 2021 r. prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Aleksandrze Mierzejewskiej nominację na stanowisko dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu na najbliższe trzy lata. Uroczystość odbyła się w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego.

Aleksandra Mierzejewska to absolwentka historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w 1999 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu muzealnictwa, w Muzeum Okręgowym w Toruniu pracuje od 1984 roku. Przez 17 lat pełniła funkcję kierowniczki Działu Historii i Dziejów Miasta Torunia, od 2017 roku pracowała na stanowisku wicedyrektor ds. naukowych, a od sierpnia 2020 roku pełniła obowiązki dyrektor. Aleksandra Mierzejewska zrealizowała blisko 40 wystaw, jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji. Jej projekty oraz wystawy nagradzano i wyróżniano m.in. w konkursie Sybilla, będącym najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie.