ALE KOSMOS! Kopernik w Domu Kopernika! – przegląd filmów

W ramach kolejnej edycji przegląd filmów w Domu Mikołaja Kopernika „ALE KOSMOS” przyjrzymy się dziełu Ewy i Czesława Petelskich o astronomie, w rolę którego wcielił się niezapomniany Andrzej Kopiczyński.

Film stanowiący kolejną odsłonę hołdu dla Mikołaja, a powstały w ramach rocznicy 500. rocznicy urodzin, warto zobaczyć także w przeddzień roku kopernikańskiego 2023, który zbliża się do nas wielkimi krokami.

Gościem specjalnym spotkania będzie polski reżyser, scenarzysta i aktor Pan Janusz Petelski, prywatnie syn autorów filmu, ale także przede wszystkim świadek i uczestnik całego procesu powstawania dzieła.

Ilustracja przedstawia plakat wydarzenia ALE KOSMOS

Niebywałą gratkę stanowić będzie kącik z oryginalnymi rekwizytami z filmu. Zobaczą Państwo m.in. stroje aktorów np. Mikołaja Kopernika z charakterystyczną czerwoną kamizelą, a także oryginał scenopisu filmowego! Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie po odebraniu bezpłatnej wejściówki jest darmowy. Te można będzie pobrać od 9.09 w kasie Domu Mikołaja Kopernika (w godzinach otwarcia muzeum).

____________________

Przedsięwzięcie wsparte finansowo przez Gminę Miasta Toruń

 

Ilustracja przedstawia herb Torunia