Akcja Edukacja – maj! Jak mieszczanie bronili swojego miasta?

Zapraszamy grupy przedszkolne oraz szkolne do wzięcia udziału w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, które w maju organizujemy w Muzeum Twierdzy Toruń. Bilety na spotkanie dostępne są w niższej cenie – 10 zł od osoby!

„Akcja Edukacja” obejmuje tematy realizowane w wybranych oddziałach: Ratuszu StaromiejskimMuzeum Podróżników im. Tony’ego HalikaMuzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod GwiazdąMuzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Muzeum Twierdzy Toruń.

 

„Jak mieszczanie bronili swojego miasta” to zajęcia przeznaczone dla grup zorganizowanych, szkolnych w ramach programu Akcja Edukacja. Przede wszystkim zajęcia mają na celu przyswojenie przez uczestników historii miasta Torunia, zwłaszcza w czasach konfliktów, które decydowały o przyszłości Polski, do roku 1793.

Ponadto biorący udział będą mieli nie tylko możliwość zapoznania się z umundurowaniem i wyposażeniem dawnych wojsk czy zasadami używania fortyfikacji, ale doświadczą życia codziennego w miastach w omawianych czasach. Dodatkowo uczestnicy przeniosą się w czasy wojen szwedzkich w XVII wieku i wezmą udział w grze strategicznej dotyczącej oblężenia Torunia w 1629 roku.

Rezerwację zajęć prowadzi Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Tel. 56 660 56 32

Zapraszamy do zapisów!