Adam hr. Sierakowski – spotkanie dotyczące jednego z ważniejszych działaczy Towarzystwa Naukowego w Toruniu

20 listopada o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Historii Torunia na już ostatnie spotkanie z cyklu „Romantyczny pozytywizm”.

Kustosz Działu Archeologii pan Piotr Gurzyński przybliży nam postać jednego z ważniejszych działaczy Towarzystwa Naukowego w Toruniu – Adama hr. Sierakowskiego (1846-1912).

Hrabia Sierakowski był doktorem prawa, miłośnikiem nauki i sztuki. Uczestnikiem Kongresu Antropologii i Archeologii Przedhistorycznej w Sztokholmie w 1878 roku, współpracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Umiejętności w Krakowie. Niestrudzony pasjonat podróży, które opisał w listach do swojej żony. Właściciel Waplewa, gdzie przyjmował wiele znanych osobistości świata nauki i kultury polskiej. Niestrudzony działacz społeczny i narodowy.

Wstęp jest wolny, a dla uczestników przygotowaliśmy drobne niespodzianki.

Projekt edukacyjny „Romantyczny pozytywizm” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.