II Muzealny piknik militarny – „Szlaki Wolności” w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa”

17 września 2022 r. Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do swojego oddziału – Muzeum Twierdzy Toruń (przy ul. Wały gen. Wł. Sikorskiego 23.), w godz. od 14.00 do 19.00, na „Piknik militarny” realizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Fotografia przedstawia plac przez Muzeum Twierdzy Toruń podczas pikniki militarnego

Piknik militarny w Muzeum Twierdzy Toruń, fot. K. Deczyński

Podczas wydarzenia, na dziedzińcu Muzeum Twierdzy Toruń, swoje dioramy tematyczne rozstawią grupy rekonstrukcji historycznej, odtwarzające różne formacje wojskowe z okresu II Rzeczypospolitej i II wojny światowej. Również te, które w swym szlaku bojowym miały epizody związane z walką z sowieckim najeźdźcą w wojnie 1919–1920.
Członkowie grup, specjaliści w swoim fachu, udzielą Uczestnikom żywej lekcji historii i wyjaśnią skomplikowane arkana sztuki wojennej. Dodatkową atrakcją i atutem pikniku będzie wystawiony sprzęt kołowy, od rowerów wykorzystywanych przez piechotę do dużych pojazdów wojskowych.

Nie zabraknie też wojskowej grochówki!

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy do Muzeum Twierdzy Toruń!

Piknik Militarny będzie swoistym preludium do rozpoczynającej się tego samego dnia od godziny 18:00, w Ratuszu Staromiejskim i Muzeum Historii Torunia, III Toruńskiej Nocy Muzealnej, która także organizowana jest w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.