Strategia Rozwoju Muzeum Okręgowego w Toruniu 2024–2028

Bardzo miło jest nam poinformować, że po niemal dwóch latach pracy ponad 20-osobowego zespołu, pod przewodnictwem uznanego w środowisku eksperta zewnętrznego dra Ryszarda Kołodzieja, stworzyliśmy Strategię Rozwoju Muzeum Okręgowego w Toruniu 2024-2028, która jest pierwszą próbą, w ponad 160-letniej historii MOT, długofalowego i perspektywicznego zarządzania całą instytucją.

Niepodważalną wartością tego dokumentu jest to, że jest on narzędziem, które zespół Muzeum wykorzystywać będzie w codziennej pracy, by osiągać zamierzone cele, realizować zaplanowane inicjatywy strategiczne, a przede wszystkim mieć pełną kontrolę nad konsekwentnie realizowanym rozwojem i stałym podnoszeniem standardów w instytucji.

Podczas pracy nad strategią wypracowaliśmy również nową misję i wizję Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą strategią.

Okładka publikacji, na tle ceglanej ściany ratusza czerwone prostokąty i kwadraty i białe napisy

Misja:

Od 1861 roku z dumą i pasją chronimy, badamy i prezentujemy

materialne i niematerialne dziedzictwo Torunia i regionu,

czerpiąc z kultury europejskiej i światowej.

Budujemy wspólnotę wartości opartą na szacunku dla historii,

sztuki, zabytku, środowiska i drugiego człowieka.

Wizja:

Łącząc tradycję z nowoczesnością, jesteśmy otwartą na świat ,

wiodącą instytucją kultury Torunia i regionu,

rozpoznawaną i uznaną w kraju.

Aktywnie działając ze społecznością i na jej rzecz,

odpowiadamy na wyzwania współczesności.

Strategia Rozwoju Muzeum Okręgowego w Toruniu 2024-2028 [LINK TUTAJ]