Kontakt

Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu od wielu lat prowadzi intensywną działalność edukacyjną skierowaną do grup zorganizowanych (dzieci i młodzieży, studentów, dorosłych, seniorów), jak również do indywidualnych gości muzealnych (w tym, w sposób szczególny, do rodzin). Zajęcia przeprowadzane są przede wszystkim w salach ekspozycyjnych przy wystawach stałych i czasowych, ale również w specjalnie przystosowanych salach edukacyjnych. Lekcje odbywają się we wszystkich oddziałach muzeum tj. w Ratuszu Staromiejskim, w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, w dwóch gotyckich kamienicach tworzących Dom Mikołaja Kopernika, w Kamienicy pod Gwiazdą, w której prezentowana jest kolekcja sztuki Dalekiego Wschodu, w Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Twierdzy Toruń oraz w kolejnych dwóch kamienicach tworzących Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Okazjonalnie spotkania odbywać się mogą również w budynku mieszczącym Dział Archeologii i Bibliotekę Muzeum przy ul. św. Jakuba 20A.

Prócz lekcji muzealnych, które można zamawiać przez cały rok, Dział Edukacji przygotowuje również oferty specjalne na okoliczności m.in. ferii zimowych, wakacji, świąt i różnych uroczystości. Te cieszące się niesłabnącą popularnością zajęcia są interesującym uzupełnieniem oferty stałej i skutecznie popularyzują markę muzeum wśród młodych odbiorców.

Innym istotnym aspektem działalności edukacyjnej jest organizacja konkursów oraz wystaw prac młodych artystów, które na przestrzeni lat stały się marką samą w sobie i wzbudzają powszechne zainteresowanie środowisk artystycznych oraz szkół i uczelni.

Muzeum Okręgowe w Toruniu również chętnie włącza się w zewnętrzne inicjatywy innych instytucji kultury i nauki. Propozycje przygotowane przez pracowników Działu Edukacji znalazły się w programach imprez oraz projektów o charakterze lokalnym i  ponadlokalnym.

 

Zainteresowanych działalnością edukacyjną, organizacją lekcji, spotkań, wycieczek zapraszamy do kontaktu:

Dział Edukacji
Tel. (56) 660 56 31, (56) 660 56 06
E-mail de@muzeum.torun.pl