Środowe spotkania z historią wojskowości cz. V – „Pancerze Fortu I”

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. Tym razem opowiemy o pancerzach zainstalowanych w toruńskim Forcie I.

Największe działa tego najnowocześniejszego toruńskiego obiektu fortecznego ukryto w czterech pancernych wieżach, z których każda ważyła więcej niż parowóz i kosztowała więcej niż wznoszony w podobnym czasie budynek urzędu miasta. Oprócz wież artyleryjskich w Forcie I znajdowały się również inne elementy pancerne, których parametry także przyprawiają o zawrót głowy i szybsze bicie serca.

O tych i o innych ciekawostkach dotyczących pancerzy Fortu I opowie specjalista Działu Historii Twierdzy Toruń – Adam Kowalkowski – wojskoznawca, przewodnik po Toruniu i Twierdzy Toruń

„Środowe spotkania z historią wojskowości” to cykl wykładów odbywających się w każdą ostatnią środę miesiąca i przybliżających uczestnikom spotkań tematy związane
z fortyfikacjami, garnizonem, szkolnictwem wojskowym oraz wydarzeniami wojskowymi i militarnymi z historii Torunia.

Wszystkich zainteresowanych poznaniem ciekawostek związanych z toruńskimi fortami zapraszamy w środę 25 maja o godzinie 17:30 do Muzeum Twierdzy Toruń przy ul. Wały gen. Sikorskiego 23.

Przed rozpoczęciem wykładu zachęcamy do zapoznania się z wystawą planszową, poświęconą omawianym obiektom, prezentowaną na muzealnym dziedzińcu.

Wstęp wolny.
Zapraszamy do Muzeum Twierdzy Toruń!