29 maja (sobota) 2021 r., o godzinie 13:00 zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, biografem Tony’ego Halika, autorem książek „Tu byłem. Tony Halik” i „Przygoda dzika Toniego Halika”.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz książek podróżniczych (m.in. autorstwa Elżbiety Dzikowskiej czy Neli Małej Podróżniczki), przewidziano również KONKURS z nagrodami dla publiczności.
Wstęp wolny. Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska.
Mirosław Wlekły
Reporter, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów „Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej Ziemi” oraz „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo” oraz książki dla dzieci “Przygoda dzika Toniego Halika”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli).
Laureat Nagrody Magellana. Nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.
Jest autorem „Śledztwa Pisma”, pierwszego podcastowego serialu reporterskiego w Polsce, nominowanego do nagrody Grand Press Digital. A także współautorem reportaży i scenariuszy, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), “Jedzonko” (Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie). Spektakl “Lwów nie oddamy” jest laureatem 5. Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie, Grand Prix 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie oraz Nagrody Specjalnej Jury 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni i nagradzanym na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia i w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
W marcu 2020 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się jego najnowsza książka “Górski. Wygramy my albo oni”.