Rubinkowo i Skarpa – migawki z przeszłości

27 sierpnia (o godzinie 14:00) lub 17 września (o godzinie 16:30) zapraszamy do Muzeum Historii Torunia (ul. Łazienna 16) na pokaz fotografii, które pokazują budowę i rozwój toruńskich osiedli „Rubinkowo” i „Na Skarpie” oraz życie ich mieszkańców. To historia Torunia opowiedziana przez pryzmat zwykłego człowieka. Przydział nowego mieszkania, rodzinne spacery na tle wznoszących się bloków, nowe sklepy, zazielenianie osiedla w ramach czynów społecznych, roześmiane dzieci w komunijnych sukienkach na placach zabaw i osiedlowe festyny – życie miasta zatrzymane w czasie przez trzask migawki aparatu.

Prowadzenie: dr Iwona Markowska, Muzeum Historii Torunia.

Wejście w ramach zakupu biletu do muzeum.

Budki telefoniczne na ul. Rydygiera, 2 połowa lat 70. XX wieku, Archiwum SM „Rubinkowo”