Promocja książki pt. „Przystanek 100-lecie. Autobusy toruńskiej komunikacji miejskiej 1924–2024” w Muzeum Historii Torunia

Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejną odsłonę spotkania z cyklu „Tajemnice toruńskich historii”, które odbędzie się 24 października br. o godz. 17.00 w Domu Eskenów przy wystawie pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”.  Tym razem będziemy gościć pana Michała Gordona autora książki „Przystanek 100-lecie. Autobusy toruńskiej komunikacji miejskiej 1924–2024”, który opowie o znaczeniu autobusów w rozwoju toruńskiej komunikacji miejskiej.

granatowe tło, autobusy komunikacji miejskiej

Projekt graficzny Marcin Treichel

Od kiedy autobusy pojawiły się na toruńskich drogach, jakie temu wydarzeniu towarzyszyły problemy, gdzie komunikacja autobusowa nie zdała egzaminu, a kiedy okazała się nieodzowna i dlaczego – to tylko niektóre zganienia, które poruszone zostaną w czasie spotkania. Planujemy sporą dawkę wiedzy i prezentację unikatowych fotografii. Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
W czasie spotkania będzie możliwość zakupu wydawnictwa.

Tytuł: „Przystanek 100-lecie. Autobusy toruńskiej komunikacji miejskiej 1924–2024”
Opracowanie:  Michała Gordona
Redakcja: Magdalena Kujawa
Projekt graficzny: Marcin Treichel

Wydawca: Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych
Oddział Toruń na zlecenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu sp. z o.o.

Wydarzenie: „Tajemnice toruńskich historii”

promocja książki pt. „Przystanek 100-lecie. Autobusy toruńskiej komunikacji miejskiej 1924–2024”

Miejsce: Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów

Termin: 24 października br., godz. 17.00