Premiera filmu „Mikołaja Kopernika pierwsze spotkania z niebem”

„Mikołaja Kopernika pierwsze spotkania z niebem” to pierwszy krótkometrażowy film animowany zrealizowany na zlecenie Muzeum Okręgowego w Toruniu. Opowiada historię małego chłopca, który nieco z przypadku zafascynował się gwiazdami.

To uniwersalna, zrozumiała nawet przez najmłodszych odbiorców, stylem nawiązująca do dziecięcych rysunków opowieść o dążeniu do celu i realizacji marzeń. Kilkuminutowa produkcja, której akcja rozgrywa się w Toruniu będzie dobrą zabawą dla widzów w każdym wieku, może służyć również jako narzędzie edukacyjne. Film dostępny jest bezpłatnie na portalu YouTube oraz facebookowym fanpage’u Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Mikołaja Kopernika pierwsze spotkania z niebem

Rok produkcji 2018

Czas trwania 4:03 min.

Zadanie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.