Sobotnie oprowadzanie z przewodnikiem po Ratuszu Staromiejskim

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza na oprowadzania z przewodnikiem po Ratuszu Staromiejskim, które odbędą się w każdą sobotę sierpnia o godzinie 11:00. Jest to doskonała okazja, aby zanurzyć się w fascynującej historii jednego z najważniejszych zabytków naszego miasta.

Budynek Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Fot. Archiwum MOT

Podczas każdego zwiedzania przewodnik przybliży bogatą historię Ratusza Staromiejskiego oraz przedstawi kluczowe wydarzenia i postacie związane z jego dziejami. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajemnice tego imponującego budynku oraz poznać losy Torunia i jego mieszkańców na przestrzeni wieków.

W trakcie oprowadzania zaprezentowane zostaną również unikalne przedmioty codziennego użytku dawnych torunian, co pozwoli lepiej zrozumieć ich życie codzienne i tradycje. Eksponaty te stanowią cenne świadectwo życia w przeszłości i wzbogacą Państwa wiedzę na temat historycznego kontekstu, w jakim funkcjonowało nasze miasto.

Ceny biletu wstępów z oprowadzaniem:

• Bilet normalny: 40 zł
  • Bilet ulgowy: 35 zł