Oprowadzania kuratorskie po wystawie pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”.

Muzeum Historii Torunia, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza miłośników komunikacji miejskiej oraz sympatyków historii miasta na oprowadzania kuratorskie po wystawie pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”.

Fot. Krzysztof Deczyński

Wystawa stanowi fascynującą opowieść o rozwoju transportu publicznego w Toruniu na przestrzeni lat, ukazując zmiany, które miały istotny wpływ na życie mieszkańców oraz kształtowanie przestrzeni miejskiej. Ekspozycja zawiera unikalne fotografie, plany linii tramwajowych i autobusowych, a także liczne artefakty, takie jak bilety, kasowniki, mundury, fragmenty szyn oraz przedmioty użytkowe związane z codzienną pracą motorniczych, kierowców i konduktorów.

Ekspozycja nie tylko przedstawia techniczne aspekty rozwoju komunikacji miejskiej, ale także ukazuje społeczne i polityczne przemiany, które wpłynęły na życie mieszkańców Torunia. To niezwykła okazja, aby odbyć sentymentalną podróż po ulicach dawnego miasta, poznając historię, która kształtowała transport publiczny.

Oprowadzania kuratorskie odbędą się w następujących terminach:

• 17 października 2024 r. (czwartek), godz. 14.30, wstęp bezpłatny, spotkanie poprowadzi Michał Gordon
• 19 października 2024 r. (sobota), godz. 13.00, wstęp w cenie biletu wstępu do muzeum, spotkanie poprowadzi dr Iwona Markowska

Zapraszamy serdecznie.

___________

Wydarzenie: Oprowadzania kuratorskie po wystawie pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”

Miejsce: Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów

Terminy: 17 października br., godz. 14.30