ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem!

Ruszamy! „ESKAPADA. POZNAJ SWÓJ REGION Z PRZEWODNIKIEM” odbędzie się już 22 i 23 kwietnia. W tym roku patronem wydarzenia jest Mikołaj Kopernik. Wspólnie będziemy świętować 550. rocznicę jego urodzin. Muzeum Okręgowe ma przyjemność zaprosić Państwa na zwiedzanie z przewodnikiem do Domu Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Twierdzy Toruń. Chcąc wziąć udział w akcji wystarczy wcześniej zarezerwować wycieczkę na stronie internetowej: www.eskapada-z-przewodnikiem.pl. Kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc czekają na odkrywców!

W niezwykłą podróż po zabytkowym domu rodziny Koperników zabierze Państwa Michał Kłosiński – kustosz i kierownik Domu Mikołaja Kopernika.

• Zwiedzanie zabytkowego domu rodziny Koperników
  • 22 kwietnia 2023
  • godz.: 10:30 – 11:30 oraz 12:00 – 13:00
  • Miejsce spotkania: ul. Kopernika 15
  • Obowiązują zapisy [LINK TUTAJ]

Muzeum Twierdzy Toruń w ciekawy sposób przedstawi Państwu Adam Kowalkowski – specjalista problematyki historii wojskowości i Twierdzy Toruń.

• Zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń
  • 23 kwietnia 2023
  • godz.: 11:00 – 12:30 oraz 13:00 – 14:30
  • Miejsce spotkania: ul. Wały Gen. Sikorskiego 23
  • Obowiązują zapisy [LINK TUTAJ]

Zapraszamy!

Akcja „ESKAPADA. POZNAJ SWÓJ REGION Z PRZEWODNIKIEM” organizowana jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim.

Koordynatorem ESKAPADY jest Urząd Marszałkowski, a jego partnerami są Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a także organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z terenu całego regionu.

Ważne linki:

ESKAPADA