Piernik jako pamiątka kopernikańska – warsztaty z wypiekiem w Muzeum Toruńskiego Piernika

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztatach „Piernik jako pamiątka kopernikańska” – warsztatach z wypiekiem w Muzeum Toruńskiego Piernika. Skoro pierniki od dawien dawna uważane były za świetne pamiątki, to czy Kopernik pojawia się na tym charakterystycznym wypieku? Zapraszamy na zajęcia, gdzie piernik i Kopernik – najlepsi przyjaciele z Torunia, będą snuć wspólna opowieść o upamiętnianiu astronoma.

Terminy zajęć:

  • 12, 13 listopada, godz. 10. 00
  • 3, 12 grudnia, 16:30

Obejrzymy pamiątki z kolekcji Domu Mikołaja Kopernika, które kolekcjonowane były już od lat 60. XX w. i wysłuchamy opowieści o sekretach pierników i obiektach ze zbiorów Muzeum Toruńskiego Piernika. Zainspirowani prelekcją i wycieczką po pachnącej wystawie stałej stworzymy własny piernik z motywami kopernikańskimi.

Zapisy telefoniczne Muzeum Toruńskiego Piernika

Tel. (56) 656 70 80

Osoba prowadząca: Małgorzata Mikulska Wernerowicz

Miejsce: Muzeum Toruńskiego Piernika, Strumykowa 4

 

___

Zadanie jest częścią projektu „Pamiątki Kopernikańskie z kolekcji Domu Mikołaja Kopernika. Projekt badawczy i społeczny”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

___

Wydarzenie: Piernik jako pamiątka kopernikańska – warsztaty z wypiekiem

Miejsce: Muzeum Toruńskiego Piernika, Klubokawiarnia

Termin: 12, 13 listopada, godz. 10. 00

           3, 12 grudnia, godz. 16:30

Organizator: Dom Mikołaja Kopernika

___