Zapraszamy na ostatni koncert z cyklu „Toruń na Jazzowo”

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Sibel Köse, tureckiej „First Lady of Jazz”, która wraz z Bogdanem Hołownią wystąpi w Ratuszu Staromiejskim 28 listopada o godz. 19.00 na zakończenie cyklu „Toruń na Jazzowo”. W wykonaniu kwartetu Sibel Köse – wokal, Bogdan Hołownia – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, i Patryk Dobosz – perkusja usłyszymy aranżacje standardów jazzowych, takich jak Tis Autumn (Nat King Cole), Just Friends (Chet Parker) i wiele innych, w tym również śpiewanych po francusku. Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne w kasie Ratusza Staromiejskiego już od wtorku 26 listopada i na godzinę przed koncertem.

 

 

Koncert, który stanowić będzie kulminację całego cyklu, to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć wyjątkowy kwartet w pełnej harmonii. Sibel Köse, wokalistka o unikalnym głosie, zabierze nas w podróż przez klasykę jazzu, wykonując standardy takich mistrzów jak Nat King Cole, Chet Baker czy Charles Aznavour. W programie koncertu znajdą się zarówno utwory śpiewane w języku angielskim, jak i po francusku, w tym m.in. Tis Autumn, Just Friends, Que Reste-t-il de nos amours i inne niezapomniane kompozycje.

Wraz z nią na scenie wystąpi Bogdan Hołownia, wybitny pianista jazzowy, który swoją muzyczną drogę rozpoczął w Toruniu, a później zdobywał uznanie na całym świecie, współpracując z gwiazdami polskiego i międzynarodowego jazzu. Towarzyszyć mu będą Wojciech Pulcyn, kontrabasista o dużym dorobku artystycznym, i Patryk Dobosz, perkusista, którego brzmienie i wirtuozeria dopełnią magicznego charakteru tego koncertu.

„Toruń na Jazzowo” to doskonała okazja, aby spędzić czas w miłej, kreatywnej atmosferze i odkryć jazz na nowo. Wydarzenie pozwala na chwilę wytchnienia w czasie jesiennych dni. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejściówki będą dostępne w kasie Ratusza Staromiejskiego od wtorku 26 listopada w godz. od 10.00 do 16.00 oraz na godzinę przed koncertem.

 

Fot. Archiwum UMT

Program:

Tis Autumn

Just Friends

If You Never Come To Me

Que Reste-t-il de nos amours (I wish you love)

The way he makes me feel

Jardin d’Hiver

Ne t’en vas pas

Au Petit Cafe Sultan

Sans dire adieu

Je vous emmène en voyage

Eu sei que vou te amar

That’s All

 

Fot. Archiwum UMT

 

Sibel Köse – pochodząca z Ankary znakomita wokalistka jazzowa, nazywana turecką „First Lady of Jazz”. Sibel Köse reprezentuje klasyczny styl śpiewania jazzu, utrzymany w tradycji Sary Vaughan, Carmen McRae i Shirley Horn. Profesjonalnym śpiewaniem jazzowych standardów zajęła się jeszcze podczas studiów architektonicznych w M.E.T.U. w Ankarze. Została pierwszą laureatką nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1992 roku. Współpracowała z takimi muzykami, jak: Krzesimir Dębski, Janusz Szprot, Deborah Brown, Tuna Otönel, Dave Allen, Rachel Gould, Joe Lee Wilson i Eli Wright. Sibel Köse brała również udział w licznych koncertach, festiwalach, programach radiowych i telewizyjnych. Uczestniczyła także w wielu projektach muzycznych, np. „Polish All Stars Band”, „Polish-Turkish Jazz Connection”. W 2003 roku dołączyła do projektu Lorgnon-Gallis „Jazz Olymperes” i koncertowała we Francji. Współpracowała również jako solistka podczas występów wielu zespołów, np. Ankara Pop Group (zespół łączący elementy opery i baletu) i Army Force Big Band and Back’s Big Band. Występowała także podczas Istanbul Jazz Festiwal, Fete des Jazz, Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

Bogdan Hołownia – znakomity pianista jazzowy i aranżer, wykładowca teorii improwizacji a także wyśmienity szachista. Absolwent słynnej Berklee College of Music w Bostonie (USA), w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Ulubiony pianista gwiazd polskiej sceny: Grażyny Auguścik, Lory Szafran, Anny Marii Jopek, Danuty Błażejczyk. Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Pierwsze doświadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, zespołami Janusza Muniaka i Kazimierza Jonkisza. W USA, podczas studiów, Bogdan współpracował z Dave’em Clarkiem, Skippem Haddenem, George’em Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Po powrocie do kraju założył zespół Los Angeles Trio oraz występował m.in. z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim. W 2002 roku został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” w kategorii Artysta Roku. Ma na swoim koncie 10 płyt. Ostatnia to nagrany w duecie z Wojciechem Pulcynem album „upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu”.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny. Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Studium Jazzu w Warszawie w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta. Współpracuje z uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej, gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Współpracował również z zespołami tworzącymi muzykę etniczną: Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Wojciech Pulcyn tworzy także muzykę teatralną

 

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

 

_________

Wydarzenie: „Toruń na Jazzowo”

Termin: 28 listopada br., godz. 19.00

Miejsce: Ratusz Staromiejski

________