Muzeum Okręgowe w Toruniu w gronie 10. najchętniej odwiedzanych muzeów w 2016 roku!

Muzeum Okręgowe w Toruniu znalazło się w gronie 10. najchętniej odwiedzanych muzeów w Polsce. Z liczbą odwiedzających sięgającą rocznie 400 tysięcy uplasowało się na 10. miejscu jako jedynaw tym zestawieniu samorządowa instytucja kultury tego typu.

Na szczycie listy opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny znalazło się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przed Muzeum Łazienki Królewskie i Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Muzeum Okręgowe w Toruniu okazało się również bezkonkurencyjne na tle województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie 40 muzeów i oddziałów muzealnych w tym regionie odwiedziło w zeszłym roku 1,2 mln gości. Oznacza to, że toruńska instytucja ze swoimi sześcioma filiami (Ratusz Staromiejski, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Dom Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Toruńskiego Piernika) wygenerowała 1/3 z nich.

Lista najchętniej odwiedzanych muzeów w Polsce w roku 2016:

1. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

2. Muzeum Łazienki Królewskie