Znamy repertuar kina 4D w Domu Mikołaja Kopernika

Dom Mikołaja Kopernika wskutek gruntownych prac remontowo-konserwatorskich wzbogacił się o wiele nowych atrakcji. Jedną z nich jest kino z filmami w technice 4D. W repertuarze znalazły się trzy filmy o różnej tematyce – „Mikołaj Kopernik w Toruniu”, ukazujący miejsca, w których żył i uczył się młody astronom, „Wszechświat”, czyli zrealizowany z wielkim rozmachem film prezentujący obecny stan wiedzy na temat Wszechświata i jego historii, począwszy od Wielkiego Wybuchu, na ostatnich badaniach Alberta Einsteina kończąc oraz „Mikołaj Kopernik – poprzednicy i następcy”  opowiadający historię badań kosmosu i wiedzy na temat astronomii z okresu przed i po przewrocie kopernikańskim. Filmy wyświetlane są o konkretnych godzinach, zgodnie z opublikowanym na stronie Muzeum Okręgowego w Toruniu repertuarem. Bilety (na jeden film) w cenie 15 złotych (normalny) oraz 10 złotych (ulgowy).

Mikołaj Kopernik w Toruniu

(20 min.)

Toruńskie dzieje Mikołaja Kopernika i jego rodziny. Ukazane zostaną miejsca, w których żył i uczył się młody astronom oraz losy jego najbliższych.

Wszechświat

(20 min.)

Zrealizowany z wielkim rozmachem film prezentujący obecny stan wiedzy na temat Wszechświata i jego historii, począwszy od Wielkiego Wybuchu, na ostatnich badaniach Alberta Einsteina kończąc.

Mikołaj Kopernik – poprzednicy i następcy

(20 min.)

Historia badań kosmosu i wiedzy na temat astronomii z okresu przed i po przewrocie kopernikańskim. Zaprezentowane zostaną także sylwetki słynnych badaczy kosmosu.

Repertuar kina 4D (maj – wrzesień):

10:20 – Mikołaj Kopernik w Toruniu

11:00 – Wszechświat

11:40 – Mikołaj Kopernik – poprzednicy i następcy

12:20 – Mikołaj Kopernik w Toruniu

13:00 – Wszechświat

13:40 – Mikołaj Kopernik – poprzednicy i następcy

14:20 – Mikołaj Kopernik w Toruniu

15:00 – Wszechświat

15:40 – Mikołaj Kopernik – poprzednicy i następcy

16:20 – Mikołaj Kopernik w Toruniu

17:00 – Wszechświat