Oprowadzanie Kuratorskie po galerii malarstwa i rzeźby

Zapraszamy do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie stałej w Ratuszu Staromiejskim – Galerii malarstwa polskiego od końca XVIII wieku do 2010 roku. Tematem przewodnim tej wycieczki jest malarstwo polskie, uczestnicy zapoznają się historią sztuki polskiej, poznają jej nurty i epoki, poszerza swoja wiedzę na temat wybitnych polskich artystów – Jana Matejko, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Juliana Fałata, Andrzeja Wróblewskiego, Tadeusza Kantora, Stanisława Borysowskiego czy Zdzisława Beksińskiego. Gości oprowadza p. Anna Kroplewska-Gajewska, kustosz Muzeum Okręgowego, kierownik Działu Sztuki Polskiej i Europejskiej, autorka katalogów zbiorów.
Termin – każdy piątek godz. 14.00
Cena – 15 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy
Zapisy – 56 660 56 33 lub 56 660 56 89
Górny limit – 20 osób

6.09.2019 r. oraz 13.09.2019 r. kuratorskie oprowadzania nie odbędą się. Za utrudnienia przepraszamy.