Oprowadzanie kuratorskie po galerii malarstwa i rzeźby w Ratuszu Staromiejskim

Zapraszamy do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie stałej w Ratuszu Staromiejskim – Galerii malarstwa polskiego od końca XVIII wieku do 2010 roku. Tematem przewodnim tej wycieczki jest malarstwo polskie. Uczestnicy zapoznają się historią sztuki polskiej, poznają jej nurty i epoki, poszerzą swoja wiedzę na temat wybitnych polskich artystów – Jana Matejko, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Juliana Fałata, Andrzeja Wróblewskiego, Tadeusza Kantora, Stanisława Borysowskiego czy Zdzisława Beksińskiego. Gości oprowadza Anna Kroplewska-Gajewska, kustosz Muzeum Okręgowego, kierownik Działu Sztuki Polskiej i Europejskiej, autorka katalogów zbiorów (Malarstwo i rzeźba polska w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu) oraz wystaw czasowych.

Wycieczka odbywa się w każdy piątek o godzinie 14:00. Oprowadzanie przeznaczone jest zarówno dla młodszych (np. młodzież szkolna) jak i starszych odbiorców

Termin – każdy piątek godz. 14.00
Cena – 18 zł bilet normalny, 13 zł bilet ulgowy
Zapisy – (56) 660 56 33 lub (56) 660 56 89
Górny limit – 20 osób

 

Zainteresowanym polecamy pobranie bezpłatnego e-booka „Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”, który znajduje się w tym miejscu.