Zajęcia edukacyjne przy wystawie „Malarstwo niderlandzkie i flamandzkie ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu”

Zachęcamy do skorzystania z pozostałej oferty edukacyjnej przygotowanej przy wystawie „Malarstwo niderlandzkie i flamandzkie ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu”.

Zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych

klasy I-V SP

Spotkanie w gabinecie sztuki

Razem z dworem królewicza Władysława Zygmunta udamy się w podróż incognito do Południowych Niderlandów. Zwiedzając wspólnie wystawę zastanowimy się, jakie obrazy mógł kolekcjonować przyszły król Polski i co my, jako oglądający możemy się z nich dowiedzieć. Opowieściom będą towarzyszyć aktywności oraz zadania grupowe. Na zakończenie zajęć utrwalimy zdobytą wiedzę.

Cały świat na jednym obrazie

W warsztatach malarskich na północy od Alp pracowali mistrzowie, którzy tworzyli dzieła zamawiane przez zleceniodawców. Artyści malując obrazy wprowadzali do swoich kompozycji nowe rozwiązania, wykorzystywane później przez kolejnych twórców. Joachim Patinir – mistrz antwerpski – zasłynął malowaniem wyjątkowych krajobrazów.

Jak malował swoje krajobrazy i co na nich przedstawiał? Tego dowiesz się biorąc udział w tym spotkaniu.

Rezerwacja zajęć dla grup szkolnych – tel. 56 660 56 32
Podczas zajęć wszyscy uczestnicy mają obowiązek zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

.