Ogłoszenie wyników XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum”

Miło jest nam poinformować, że 11 lipca w Ratuszu Staromiejski odbyło się posiedzenie Jury XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum”.

Jury obradujące w składzie:

  • Aleksandra Mierzejewska – Dyrektor  Muzeum Okręgowego w Toruniu – przewodnicząca Jury
  • Zbigniew Derkowski – Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia
  • dr Joanna Strzelecka – Traczykowska –  artysta malarz, pedagog
  • dr Bernadeta Didkowska – mgr sztuki, dr nauk pedagogicznych, Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – Katedra Edukacji Wizualnej i Badań nad Sztuką
  • Anita Przybyszewska-Pietrasiak – pedagog, doradca metodyczny plastyki w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego
  • dr Tomasz Wlaźlak – artysta plastyk – Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – Katedra Intermediów
  • dr Tomasz Pietrzyk – artysta malarz
  • Justyna Matella –  kierownik Działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu
  • Magda Polanowska –  sekretarz Konkursu – Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu

wyłoniło następujących zwycięzców.

Fotografia przedstawia grupę osób dyskutujących nad praca plastyczną

Obrady Jury XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, fot. K. Deczyński

 

XLIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

“Moja Przygoda w Muzeum”

43rd International Fine Arts Competition for Children and Youth

“My Adventure in the Museum”

 

Wyniki/Results:
I GRUPA WIEKOWA (5-6 LAT)
The 1st age group (5-6 years old)
Nagrody/Awards:

Antoni Wójciak, l. 4, Cieszyn (woj. śląskie – śląskie district)

Miasto

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Poślednicka

Michał Giergielewicz, l. 5, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Jestem słonecznikiem van Gogha

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Kokot

Mateusz Pierzchalski, l. 6, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Zwiedzanie

Opiekun plast./Artistic supervisor: Patrycja Becker

 

II GRUPA WIEKOWA (7-9 LAT)
The 2nd age group (7-9 years old)
Nagrody/Awards:

Alžbeta Šusteková, l. 7, Žilina, Słowacja/Slovakia

Ateny

Opiekun plast./Artistic supervisor: Daniela Hrabovská

Grzegorz Wacławiak, l. 7, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Podróż zabytkową lokomotywą

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Kokot

Julia Kluka, l. 8, Zabrze (woj. śląskie – śląskie district)

Dekoracyjne okno – Sukiennice w Krakowie

Opiekun plast./Artistic supervisor: Joanna Wątor

Lupe Querejeta, l. 8, Lincoln, Argentyna/Argentina

Diógenes

Opiekun plast./Artistic supervisor: Eva Eugenia Bagatto

 

III GRUPA WIEKOWA (10-12 LAT)
The 3rd age group (10-12 years old)
Nagrody/Awards:

Zofia Fałkowska, l. 10, Baranów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Śladami Canaletto

Opiekun plast./Artistic supervisor: Małgorzata Rytel-Kuc

Lilianna Rudzka, l. 11, Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Wśród tęczy

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lilla Wielgan-Michaluk

Auri Čučnik, l. 12, Cerklje na Gorenjskem, Słowenia/Slovenia

Autoportret à la Picasso

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maja Zajc Sobočan

Zofia Słomczyńska, l. 12, Baranów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

W drukarni J.Gutenberga

Opiekun plast./Artistic supervisor: Małgorzata Rytel-Kuc

 

IV GRUPA WIEKOWA (13-15 LAT)
The 4th age group (13-15 years old)
Nagrody/Awards:

Jakub Kordaczuk, l. 13, Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Marc Chagall „Miłość”

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lilla Wielgan-Michaluk

Jakub Matuszczak, l. 13, Żyrardów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Stara drukarnia

Opiekun plast./Artistic supervisor: Dorota Misiak

Paulina Piątyszek, Lidia Wawrzyniak, l. 13, Stęszew (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Ziarna sztuki

Opiekun plast./Artistic supervisor: Anna Rakowska-Kęska

Weronika Leśniak, l. 15, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Inspiracja ekspozycją Domu Gotyckiego

Opiekun plast./Artistic supervisor: Kinga Trojnarska

Agnieszka Stachowiak, l. 15, Rydzyna (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Na starej fotografii

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jerzy Kopras

 

V GRUPA WIEKOWA (16-18 LAT)
The 5th age group (16-18 years old)
Nagrody/Awards:

Magdalena Morawska, l. 16, Świdnica (woj. dolnośląskie – dolnośląskie district)

Moja Przygoda w Muzeum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Joanna Waksmundzka

Roksana Serafińska, l. 16, Sieradz (woj. łódzkie – łódzkie district)

Inspiracja pracą Jerzego Nowosielskiego

Opiekun plast./Artistic supervisor: Zdzisława Budka

Fotografia przedstawia grupę osób dyskutujących nad praca plastyczną

Obrady Jury XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, fot. K. Deczyński

Nagroda Specjalna/Special Award:

Dominika Gromek, l. 24, Skierniewice (woj. łódzkie – łódzkie district)

Moja Przygoda w Muzeum/My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Liliana Kozłowska-Grzelczak

 

Nagroda Multimedialna/Multimedia Award:

Weronika Siliwoniuk, l. 15, Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Ogrody Bazylego Albiczuka

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lilla Wielgan-Michaluk

 

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia / The Awards of the President of Toruń

Hanna Kudła, l. 11, Zamość (woj. lubelskie – lubelskie district)

Toruń – miasto aniołów

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maria Śliczniak

Paulina Natalia Ernest, l. 13, Ostaszewo (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Muzeum –Dom Mikołaja Kopernika

Opiekun plast./Artistic supervisor: Iwona Szymańska

 

Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandry Mierzejewskiej/
The Award of the Director of the District Museum in Toruń Aleksandra Mierzejewska

Anna Kramarz, l. 17, Wrocław (woj. dolnośląskie – dolnośląskie district)

Zwierzę – inspiracja M. Abakanowicz

Opiekun plast./Artistic supervisor: Joanna Sekuła

 

Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu / The Award of
The Society of the District Museum’s Friends in Toruń

Martyna Kałyniuk, l. 13, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Inspiracja ekspozycją ikon w Domu Gotyckim

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Fotografia przedstawia dużą zabytkową salę z porozkładanymi na podłodze licznymi pracami plastycznymi

Prace zgłoszone do XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, fot. K. Deczyński

Nagrodzeni opiekunowie plastyczni:
The prize winning teachers:

Eva Eugenia Bagatto – Lincoln, Argentyna/Argentina

Elżbieta Barciszewska-Kozioł – Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Patrycja Becker – Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Zdzisława Budka – Sieradz (woj. łódzkie – łódzkie district)

Daniela Hrabovská – Žilina, Słowacja/Slovakia

Katarzyna Kokot – Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Jerzy Kopras – Rydzyna (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Liliana Kozłowska-Grzelczak – Skierniewice (woj. łódzkie – łódzkie district)

Dorota Misiak – Żyrardów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Katarzyna Poślednicka – Cieszyn (woj. śląskie – śląskie district)

Anna Rakowska-Kęska – Stęszew (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Małgorzata Rytel-Kuc – Baranów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Joanna Sekuła – Wrocław (woj. dolnośląskie – dolnośląskie district)

Iwona Szymańska – Ostaszewo (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Maria Śliczniak – Zamość (woj. lubelskie – lubelskie district)

Kinga Trojnarska – Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Joanna Waksmundzka – Świdnica (woj. dolnośląskie – dolnośląskie district)

Joanna Wątor – Zabrze (woj. śląskie – śląskie district)

Lilla Wielgan-Michaluk – Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Maja Zajc Sobočan – Cerklje na Gorenjskem, Słowenia/Slovenia

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

______________________

Konkurs dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

 

Ilustracja przedstawia herb Torunia