Otwarcie Muzeum Twierdzy Toruń

7-8 listopada (sobota, niedziela) w godzinach 10:00 – 18:00 zapraszamy na otwarcie nowego oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu – Muzeum Twierdzy Toruń.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne niestety nie odbędą się: planowany piknik militarny, pokazy, występy zespołów muzycznych oraz pozostałe przygotowywane atrakcje. Na zainteresowanych czekać będzie jednak pięciu przewodników, którzy będą oprowadzać po obiekcie. Każdy z nich będzie mógł oprowadzić grupę składającą się maksymalnie z czterech osób. Oznacza to, że w danej chwili na terenie muzeum będzie mogło przebywać maksymalnie dwudziestu zwiedzających. By uniknąć problemów, ruchem gości przed budynkiem kierować będą pracownicy obsługi i wolontariusze. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i w przypadku dużego zainteresowania cierpliwe oczekiwanie na swoją kolej oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa tj. zachowania bezpiecznych odległości oraz zasłonięcia ust i nosa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Równocześnie informujemy, że zgodnie z ustawą o muzeach wstęp w każdą środę do Muzeum Twierdzy Toruń również będzie bezpłatny. Szczegółowe zasady zwiedzania, ceny biletów itd. dostępne będą na stronie: muzeum.torun.pl/muzeum-twierdzy-torun/

Informujemy także, że ewentualna uroczysta impreza (jeśli pozwoli na to sytuacja w kraju i na świecie) odbędzie się  na wiosnę 2021 roku.