Wielkanoc w Muzeum Toruńskiego Piernika!

W okresie Świąt Wielkanocnych na stołach nie może w tym roku zabraknąć specjalnie ozdobionych pierniczków.
Z tej okazji Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało warsztaty w ramach cyklu – Wielkanoc w Muzeum Toruńskiego Piernika.

Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany piernik m.in. w kształcie jajka lub zająca. Następnie pod okiem edukatora ozdobi swoje wypieki różnokolorowymi farbkami. Taki wypiek z pewnością będzie oryginalną wielkanocną ozdobą.

Zapraszamy do wspólnych działań i przygotowania wyjątkowych świątecznych dekoracji w dniach 4-6 kwietnia 2023 roku w Muzeum Toruńskiego Piernika.

Warsztaty „Pisanki, kraszanki, piernikowe malowanki” odbywają się o godz. 10.00

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Zakup biletów on-line [LINK TUTAJ]

Duża drewniana stolnica, na której rozłożone są przyrządy niezbędne do wykonania pierników: drewniane formy, wałek, mąka w kubku, olej z pędzelkiem i nożyk. Rozłożone są też kolorowo pomalowane pierniki w wielkanocne kształty, czyli zajączek, kurczak, jajko, a także kolorowe katarzynki i serca. Zdjęcie wykonane znad stolnicy, z góry.

Pisanki, kraszanki, piernikowe malowanki! Muzeum Toruńskiego Piernika, fot. Natalia Golińska