Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum Toruńskiego Piernika

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na Narodowe Święto Niepodległości, które odbędzie się 11 listopada (poniedziałek) 2019 w godzinach 10.00 – 16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.

10.00 -16.00 –  Piernik – najlepszy w Rzeczypospolitej – warsztaty piernikarskie (bez ograniczenia wieku) warsztaty rozpoczynają się o pełnych godzinach;

Spotkanie warsztatowe, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, dlaczego toruński piernik stał się synonimem najwyższej jakości oraz narodowym przysmakiem. Biorący udział w spotkaniu samodzielnie wykonają piernik dekoracyjny z motywami kojarzonymi ze Świętem Niepodległości.

10.00 -16.00 – Piernik w biało-czerwonych barwach – warsztaty malowania pierników (bez ograniczenia wieku); ilość miejsc – ograniczona.

Nieodłącznym elementem każdego ze spotkań będzie degustacja pierników dostarczonych przez Fabrykę Cukierniczą „Kopernik”  S.A. w Toruniu.

Dodatkowo:

Strefa gier i zabaw – I piętro

Wirtualna przymierzalnia – I piętro

W świecie piernikowych opowieści – projekcje, oficyny, I piętro

Piernikowy plac zabaw – miejsce edukacyjne i rekreacyjne (dziedziniec wewnętrzny)

19.00 – 23.00  – Piernikowe historie światłem malowane (mapping) – projekcja świetlno – dźwiękowa na fasadzie budynku (bez ograniczenia wieku)

Uwaga:

Warsztaty wypieku pierników połączone ze zwiedzaniem:

cena: bilet normalny: 16 zł, bilet ulgowy: 11 zł

rezerwacja:  dla grup: tel. 56 656 70 87; mail: rezerwacjapierniki@muzeum.torun.pl

– osoby indywidualne:  https://bilety.muzeum.torun.pl/