„Na szlaku przygody” – ferie online w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Czas ferii to dobra okazja do odbycia podróży! W tym roku, w stulecie urodzin jednego z największych polskich podróżników – Tony' ego Halika proponujemy odbycie podróży wirtualnej. Na naszej mapie wybraliśmy kilka miejsc, które powinien odwiedzić każdy poszukiwacz przygód. Kraje, do których się przeniesiemy, leżą na obszarach Ameryki Południowej, Afryki i Dalekiego Wschodu.

Wszystkie osoby zainteresowane spotkaniami edukacyjnymi online, podczas których wyruszymy w wirtualną podróż prosimy o rezerwację miejsc pod adresem de@muzeum.torun.pl.

Dodatkowo na stronie muzeum dostępna jest strefa aktywności PODRÓŻNIKA, z materiałami edukacyjnymi do pobrania.

Podsumowaniem ferii będzie konkurs. Zachęcamy do sprawdzenia i utrwalenia wiedzy zdobytej podczas zajęć. Osoby, które poprawnie wykonają wszystkie zadania otrzymają nagrody.

 

Harmonogram spotkań:

07.01.2021 r. (czwartek), godz. 11.00

Urodzony pod gwiazdą przygody – przybliżenie postaci Tony’ego Halika w 100-lecie urodzin; największe przygody, egzotyczne pamiątki.

11.01.2021 r. (poniedziałek), godz. 11.00

Kimono, rzecz do noszenia – rodzaje tradycyjnych kimon. Pokaz zakładania kimona i wiązania pasa obi.

13.01.2021 r. (środa), godz. 11.00

Walizka pełna skarbów – prezentacja pamiątek z różnych stron świata, ciekawostki oraz zabawy edukacyjne na ich temat.

15.01.2021 r. (piątek), godz. 11.00

Ceremonia herbaciana – prezentacja akcesoriów służących do ceremonii herbacianej oraz pokaz parzenia herbaty japońskiej – matcha.

Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 9-13 lat. Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 5 zł/ osobę. Przy zakupie pakietu czterech spotkań w cenie 20 zł – bilet wstępu na wieżę gratis! (do wykorzystania po otwarciu muzeum). Po zakupie biletu online, na dzień przed zajęciami, każdy uczestnik otrzyma link do spotkania. Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!