logo_top.png
sklep.png
Jak do nas dotrzeć?
08.05.2017 Administrator


Wszystkie oddziały Muzeum Okręgowego w Toruniu znajdują się w obrębie Starówki, tak więc turyści przyjeżdżający do Torunia w łatwy sposób mogą do nas dotrzeć.

PKP Dworzec Główny
Prostym sposobem na przybycie na Stare Miasto jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Na przystanku DWORZEC GŁÓWNY wsiadamy w autobus linii: 11, 12, 13, 14, 22 lub 27, przejeżdżamy przez Most im. Józefa Piłsudskiego i wysiadamy na przystanku PLAC RAPACKIEGO. Na przeciwko przystanku, po tej samej stronie ulicy znajduje się wejście na strówkę, stąd najbliżej jest do Ratusza Staromiejskiego.

PKP Dworzec Miasto
Z Dworca Miasto polecamy spacer pieszy na starówkę przez:

  • ul. Warszawską, Plac Świętej Katarzyny, następnie skęcamy w lewo na starówkę w ul. Św. Katrzyny, stąd skręcając w lewo w Rynek Nowomiejski dotrzemy najszybciej do Biblioteki Naukowej;

    lub pieszą trasę widokową:
  • przechodzimy przez skrzyżowanie i idziemy Bulwarem Filadelfijskim po prawej stronie znajduje się starówka, po lewej Wisła, najłatwiejszym punktem orientacyjnym będzie wejście w ul. Łazienną, gdzie znajduje się Dom Eskenów, ulica ta prowadzi bezpośrednio do głównej ulicy Starego Miasta – ul. Szerokiej.

PKS Dworzec Główny
Wychodząc z Dworca PKS przechodzimy na drugą stronę ulicy i kierujemy się przez skwer do ul. Uniwersyteckiej, skręcamy w lewo w Uniwersytecką i przechodzimy przez kolejny skwer wzdłuż ul. Wały Gen. Sikorskiego, na końcu skweru skręcamy w lewo i przechodzimy przez przejście dla pieszych, kierując się w stronę Placu Teatralnego oraz ul. Chełmińskiej. Stąd bardzo łatwo dojdziemy do Muzeum Podróżników, Kamienicy pod Gwiazdą oraz Ratusza Staromiejskiego.

Ratusz Staromiejski

Rynek Staromiejski 1

http://goo.gl/maps/xuyNY

Dom Mikołaja Kopernika

ul. Kopernika 15/17

http://goo.gl/maps/jbxvo

Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów)

ul. Łazienna 16

https://goo.gl/J9KZT9

Kamienica pod Gwiazdą

Rynek Staromiejski 35

http://goo.gl/maps/vdHGQ

Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika

ul. Franciszkańska 9/11

http://goo.gl/maps/QsmNy


Muzeum Toruńskiego Piernika

ul. Strumykowa 4

https://goo.gl/z8ps2t 


Biblioteka Naukowa

http://goo.gl/maps/zqBrm


Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ