sklep.png
Gra logiczna "Memory Toruń"
31.01.2018

Muzeum Okręgowe w Toruniu prezentuje grę logiczną dedykowaną Toruniowi i jego atrakcjom turystycznym, zatytułowaną „Memory Toruń”. Znana również jako „Pamięć” gra, jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny, uczy koncentracji, uprzyjemnia wolne chwile i zaznajamia z toruńską kulturą i sztuką. Wśród 30 par obrazków do odkrycia znalazły się m.in. Mikołaj Kopernik, pamiątki z podróży Tony’ego Halika, słynne zabytki toruńskiej starówki m.in. Kamienica pod Gwiazdą, obrazy i dzieła sztuki zdobiące wnętrza Ratusza Staromiejskiego czy wreszcie toruńskie pierniki i wszystko co związane z ich wypiekiem.

W pudełku znajduje się 60 kartoników (30 par) oraz instrukcja obsługi i opis atrakcji. Aż do końca ferii zimowych w województwie kujawsko-pomorskim (25 lutego) gra będzie sprzedawana w promocyjnej cenie 20 złotych. Dostępna jest we wszystkich kasach Muzeum Okręgowego w Toruniu. Zamówienia online przyjmuje .

„Memory Toruń” to:

- świetna gra towarzyska

- uczy koncentracji i cierpliwości

- rozwija wyobraźnię

- zaznajamia z toruńską kulturą i sztuką

Zawartość pudełka:

- 60 kartoników (30 par)

- instrukcja obsługi

- opis atrakcji

Zasady gry:

Kartoniki obrazkami do dołu rozkłada się na płaskiej powierzchni. Każdy z graczy po kolei odkrywa kartoniki. Jeśli trafi na parę, odkłada ją przy sobie i może wykonać kolejny ruch. Jeżeli odkryje dwa różne obrazki zakrywa je z powrotem i kolej przechodzi na następnego gracza. Wygrywa ten, który zbierze większą liczbę par obrazków. Gra przeznaczona na 2-4 graczy w wieku powyżej 3 lat.